January 2012

About Me

30. january 2012 at 17:40 | Markéta |  O MNĚ
Pro začátek tu mám něco o mně, pokud by vás zajímalo, kdo to tu celé vede. :-)
Jmenuju se Markéta, narodila jsem se 24. října 1994 a bydlím v malé vesnici u Kroměříže. Do školy chodím od šesté třídy na gymnázium a občas (často :)) si říkám, kam jsem to vlezla. :-) Mám dlouhé, středně hnědé vlasy a zelené oči.

MÁM RÁDA
Předmět ve škole: dějepis
Barva: růžová, černá, levandulová, bílá
Zvíře: pes, kočka, kůň, panda
Květina: růže, hyacint, fialka, levandule, pomněnka
Číslo: 17
Jídlo: pizza, těstoviny, saláty, ovoce a zelenina, jsem vegetarián
Pití: pomerančový džus, čaj, mléko, kakao, Eiskaffee, Toma Natura
Sladkost: sušené ovoce, třená buchta, mléčná rýže, rýžové chlebíčky
Město: Praha, Řím, New York, Paříž (z nichž jsem měla možnost navštivit jen první dvě)
Země: Kanada, USA, Egypt, Norsko, Mexiko, Španělsko, Francie, Itálie (z nichž jsem byla pouze v Itálii :-))
Kosmetika: Oriflame, Nivea
Parfém: Signature od Celine Dion, Oriflame - Volare Magnolia, Delicacy, Muse, Air
Roční období: všechna kromě podzimu
Měsíc: květen, červenec, prosinec
Den: Vánoce
Koníčky: zpěv, psaní písniček, tanec, jízda na koni, filmy a seriály, cestování, nakupování, poslech hudby, čtení, historie, jazyky, hra na kytaru a klavír
Sport: jízda na koni, tenis, jízda na kole, florbal, chůze
Sport v TV: jezdectví, olympiády, tenis, hokej a zimní sporty, F1
Jazyky: čeština, angličtina, francouzština, španělština, němčina (Francouzky se zatím neučím, ale francouzštinu miluju a určitě s ní chci co nejdříve začít; španělštinu jsem se učila po určitou dobu na kurzech a německy jsem se učila sama - úroveň nic moc, ale něco rozumím :-)), jinak se ve škole učím ještě ruštinu a latinu, ale oba dvakrát nemusím :)

Seriály: Heartland, Victorious, Krok za Krokem, Dr. House, Ulice, Věřte-Nevěřte, Sue Thomas
Filmy: Titanic, Pýcha a předsudek, Snídaně u Tiffanyho, Tenkrát na Západě, Fantom Opery, My Fair Lady, Prázdniny v Římě, Pomáda, Glitter, Varieté, War Horse, Zpívání v dešti, Hudbu složil, slova napsal; Návrat do Cold Mountain, Druhá nebo první, Pán prstenů, Hříšný tanec, Shania - A Life In Eight Albums, Through The Eyes Of The World, Pretty Woman, Mumie, Vánoce naruby, The Artist, Někdo to rád horké, Černá labuť, Vévodkyně, Příběh jeptišky, horory a miluju staré filmy (30.-60. léta)
Herci: Orlando Bloom, Brad Pitt, Johnny Depp, Shaun Johnston, Colin Firth, Viggo Mortensen, Leonardo DiCaprio, Patrick Swayzie, Cary Grant, Bela Lugosi, Henry Fonda, James Dean, Daniel Craig
Herečky: Audrey Hepburn, Keira Knightley, Julia Roberts, Rachel Weisz, Grace Kelly, Amber Marshall, Nicole Kidman, Jena Malone, Kate Winslet, Dakota Fanning, Joan Fontaine, Natalie Portman, Emmy Rossum, Meryl Streep

Knihy: Pýcha a předsudek, Jméno růže, Opatství Northanger, Jane Eyre, Zpráva od nebožtíka, Vánoční koleda, Nemetonburk, Mumie, Heartland, Stmívání (pouze první díl)
Spisovatel: Jane Austen, Charlotte Bronte, Umberto Eco, Renata Štulcová, Edgar Allan Poe

Hudba: pop, RnB, soul, gospel, country, jazz, hip hop, rock, metal, new age, disco, latin, balady, opera
Písnička: moje srdcovka je Everlasting Love od Sandry z roku 1987
Zpěvák: Bon Jovi, Bryan Adams, Petr Kolář, Bruce Dickinson, Stevie Wonder, Tim McGraw
Skupina: Nightwish, One Republic, Hurts, Boyce Avenue, Megan & Liz, The Pretty Reckless, Scorpions, Nickelback, Aqua, Hammerfall, Enigma, The Sugarhill Gang
Zpěvačka: Céline Dion, Shania Twain, Mariah Carey, Christina Aguilera, Sandra, Cheryl Cole, Adele, Aretha Franklin, Etta James, Shirley Caesar, Whitney Houston, Cher, Diana Ross, Mary J Blige, Natalia Oreiro, Zuzana Smatanová, Nelly Furtado, Lady Gaga, Taylor Swift, Martina McBride, Shakira, Melanie C, Kylie Minogue, Beyoncé, Ariana Grande, Leona Lewis, Minnie Riperton, Renee Olstead, Tiffany Alvord, Sarah Vaughan, Billie Holiday, Dolly Parton, Lucka Vondráčková, Barbra Streisand, Duffy, Norah Jones, Lana Del Rey

Vzory: Audrey Hepburn, Céline Dion, Shania Twain, Mariah Carey, Cheryl Cole, Ariana Grande

Doufám, že to alespoň někdo dočte do konce :-)

Design #2

30. january 2012 at 16:16 | Markéta |  BLOG
Nový design jsem opět udělala v černé barvě, tentokrát s jedním z mých nejoblíbenějších filmů - Snídaně u Tiffanyho. Doufám, že se líbí. Je jednoduchý, ale já mám jednoduchost ráda. ;-)


Design #1

30. january 2012 at 16:12 | Markéta |  BLOG
První design se tu moc neohřál, ale dneska jsem měla volno, neměla co dělat, a tak se mi zachtělo vytvořit nějaké grafické veledílo :-). Nicméně doufám, že se první design líbil, New York ostatně nikdy nezklame a ten obrázek byl opravdu nádherný. Možná ho i někdy vrátím. ;-)


Marvin Gaye & Tammi Terrell - Ain't No Mountain High Enough

29. january 2012 at 0:31 | Markéta |  HUDBA
Klasika, která nestárne a jedna z mých nejoblíbenějších písniček. Poprvé jsem ji zaslechla před lety v mém oblíbeném filmu "Druhá nebo První" a hned se mi zalíbila. Mimo to scéna, kde Susan Sarandon, Jena Malone a Liam Aiken tuto písničku zpívají je pořád moje nejoblíbenější z filmu a pokaždé si ji pustím i několikrát dokola. :-)


Přidávám zmíněnou scénu z filmu ;-)

Úvodem

28. january 2012 at 23:12 | Markéta |  BLOG
Ahoj!
Vítám vás na mém novém blogu. Po menším váhání jsem se sem přestěhovala z blogu myheartland.blog.cz, který jsem vedla téměř dva roky. Nicméně jsem chtěla nový začátek a přizpůsobit blog více mému dnešnímu já. Jednoduše řečeno jsem se tam už moc necítila doma. A tak začínám tady s čistým štítem a doufám, že si k tomuto blogu vytvořím stejně pozitivní vztah jako k tomu minulému. Sice už na něm nejsem, ale nechala jsem v něm kus sebe a rozhodně pro mě má nějakou cenu.

Abych se vám ve zkratce představila. Jmenuju se Markéta a je mi 17 let. V blogovém světě nejsem nováčkem a mé blogy byste už asi na prstech nespočítali. :-) Nevím, které z nich ještě visí na internetu a které už možná byly zrušeny, ale bylo jich hodně. První jsem založila v říjnu 2007...

Na tento blog budu přidávat svoje deníkové zápisky, budu psát o svých koníčcích a věcech, které mám ráda. Hned ze začátku musím říct, že můj život se točí hodně kolem hudby, a tak to bude z většiny i s tímto blogem. Hudba je mým největším koníčkem a mým největším snem je mít možnost se hudbě věnovat i v budoucnu. Miluju zpěv, skládání písniček, ráda hraju na kytaru a klavír, poslouchám hudbu, miluju hudební filmy (ale nejen ty :-)), tanec a zkrátka vše s hudbou spojené. Na blog budu zveřejňovat své texty písniček, oblíbené písničky, budu psát o svých oblíbených osobnostech a filmech a tak dál.

Doufám, že se vám tu bude líbit a doufám, že si získám nějaké čtenáře, ať už ty staré z minulého blogu nebo nové.

Markéta