Tiffany Alvord - My Dream (album 2011)

21. february 2012 at 8:35 | Markéta |  CD
Tiffany Alvord můžete znát z YouTube, kam od roku 2008 dává svoje hudební videa. V loňském roce pracovala na svém prvním albu, na kterém najdete její vlastní písničky, od kterých jsme znali již akustické verze z jejích videí. Album v sobě nese stejně jako její videa velmi pozitivní energii a rozhodně nezklame. Je to taková pohodovka, kterou si ráda poslechnu. A tak jsem chtěla napsat o albu článek, co si o jednotlivých písničkách myslím. Podobné články jsem dělala i na svém minulém blogu...

Na albu najdete 10 písniček.
1 - My Sunshine
2 - Little Things
3 - Possibility
4 - Moment In Time
5 - Perfect Chemistry
6 - My Dream
7 - My Notebook
8 - The One That I Adore
9 - Heartbreak
10 - Crazy Good

My Sunshine vás naladí hned z kraje. Je více rockovější a rychlá. Písničku si můžete poslechnout a podívat se na oficiální klip, když kliknete na odkaz na název písničky. :-)
Little Things byla už od akustické verze jedna z mých nejoblíbenějších písniček. Moc se mi líbí, jak píseň začíná, tedy to, co tam zpívá, písnička má moc hezkou melodii a konkrétně ve studiové verzi se mi moc líbí i ta zvonkohra, celkově i hodně akustický zvuk a sbory. Můžete si i poslechnout starší verzi z videa tady. Pamatuju si, jak jsem ji kdysi poslouchala pořád dokola :-)
Possibility je pomalejší písnička s moc hezkým textem a melodií. Nedávno k ní vyšel i překrásný videoklip, na který vám určitě doporučuju se podívat.
Moment In Time. Abych byla upřímná, tak tahle písnička se mi líbí víc v akustické verzi než studiové. V té akustické byl určitý country feeling a ve studiové to docela postrádám a trochu mi to tu písničku ochuzuje. V akustické verzi je to další z mých neoblíbenějších písniček od Tiff. Nicméně i studiová verze je hezká.
Perfect Chemistry. K této písničce jsem nikdy neměla nějaký výjimečný vztah jako třeba k Little Things nebo Moment In Time, ale je to další pozitivní a velmi hezká písnička. Byla to jedna z prvních píniček, nahraných na album, které jsem slyšela a pamatuju si, že mě tenkrát opravdu potěšil zvuk, jaký album bude mít. I konkrétně tahle písnička, myslím si, je moc hezky zpracovaná.
My Dream je další z mých nejoblíbenějších písniček od Tiffany. Má velmi výstižný a povzbudivý text. Tiff tuhle písničku nahrála na YouTube jako druhou svou původní píseň a když se ohlédnete zpět a myslíte na tento text, tak si řeknete, že o ní opravdu hodně vypovídá. Za čtyři roky dokázala opravdu hodně. Myslím že tohle je určitě hodně inspirativní písnička, která na albu vyčnívá nejvýše. Líbí se mi také produkce, uslyšíte tu krásný klavírní úvod a moc hezké sbory. Písnička nese krásnou atmosféru a má samozřejmě nádhernou melodii.
My Notebook. Bohužel tahle písnička se mi nikdy nijak moc nelíbila. Má zajímavý nápad a text, ale její rytmus a melodie mi zkrátka moc nesedí...
The One That I Adore také jedna z mých nejoblíbenějších od Tiffany vůbec. Když jsem na Tiff na YouTube narazila, tak tohle bylo její nejnovější video (říjen 2010) a už začátku se mi písnička moc líbila. Mám ráda studiovou i akustickou verzi a konkrétně ta studiová mě svým zpracováním velmi potěšila. Určitě si ji poslechněte.
Heartbreak bych označila za Tiffanyin největší skladatelský kousek. Písničká má v sobě opravdovou hloubku a chytne za srdce. Také produkce písničky je skvělá.
Crazy Good má pro mě jiný feeling než ostatní. Neřekla bych čím, ale je zkrátka něčím jiná. Má hezký rytmus a v pozadí opět slyšíte hodně klavír. Je to skvělé zakončení alba. Heartbreak vás svou hloubkou dojme a Crazy Good vás nakonec znovu naladí na pozitivní vlnu.

Tak to bylo album Tiffany. Celkově bych hodnotila 4 z 5. Nejvíce si na Tiffanyině hudbě vážím toho, že vás opravdu dokáže pozitivně naladit. Zkuste to, když máte špatnou náladu, úspěch zaručen. A dejte mi určitě vědět, pokud si album poslechnete. ;-)

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama