March 2012

Victorious (2010)

31. march 2012 at 20:37 | Markéta |  FILMY & SERIÁLY
VICTORIOUS
Sitcom/Hudební/Rodinný/Komedie
USA, 2010, 3 seasons
Režie: David Kendall, Adam Weissman
Obsazení/Postavy: Victoria Justice (Tori Vega), Leon Thomas Ill (Andre Harris), Ariana Grande (Cat Valentine), Mat Bennett (Robbie Shapiro), Elizabeth Gillies (Jade West), Avan Jogia (Beck Oliver), Daniella Monet (Trina Vega)

Hlavní postavou seriálu Victorious je Tori Vega, která je po nemoci její sestry Triny nucena za ni na poslední chvíli zaskakovat v představení umělecké školy Hollywood Arts High School, kterou Trina navštěvuje. Tori však natolik oslní, že je sama do této školy přijata a tím se její život obrátí vzhůru nohama. Děj seriálu pak následuje Toriným seznamováním se se školou, novým prostředím a přáteli a zkrátka popisuje bláznivý život teenagerky, která má na to, aby zářila, ale vždy před ní stojí překážky, které je třeba překonat.

Torinými přáteli se na nové škole stanou - Andre Harris - talentovaný hudebník, přátelský a vždy ochotný druhým pomoci a podpořit; Cat Valentine - naivní, náladová, milá, ale i velmi chytrá dívka a také talentovaná zpěvačka; Robbie Shairo - nesmělý, nepříliš společensky oblíbený, ale věrný kamarád, který nedá dopustit na své břichomluvecké schopnosti.

Překážky v Toriině cestě k vítězstvím se snaží překazit Jade West - sarkastická, nafoukaná holka, která se k Tori chová podle toho, jak se jí to zrovna hodí; a Toriina sebevědomá sestra Trina, která navzdory svému přesvědčení, že je všeobecně dokonalá vlastně ničím nevyniká a umí být velmi komplikovaná a sebestředná.

O Victorious jsem se nejdříve doslechla, když jsem poznala Arianu Grande. Dlouho jsem se o tento seriál nijak nezajímala, ale když jsem se dočetla, že se děj odehrává na umělecké škole a je hudebně založený, tak jsem neodolala a dala seriálu šanci. Po první epizodě jsem byla trochu zmatená z rychlého zatažení do děje, poněkud bláznivého podání, ale bylo to i legrační, zábavné, namětově i hudebně mě to nezklamalo. A od druhé epizody mě seriál naprosto nadchl. Asi si musíte zvyknout na tempo a ráz. Určitě se vám budou líbit postavy. Každá je jiná, každá něčím výjimečná. Najdete tu širokou škálu charakterů - drsnou a namyšlenou Jade, pomateného Robbieho, cílevědomou a bojovnou Tori, věrného a ochotného Andreho, slečinku Trinu i nepředvídatelnou Cat. Určitě vás nezklamou hudební, herecká a taneční čísla, každodenní život a výuka na škole, zasmějete se i vás překvapí nečekané momenty. Najdou se tu sice některé přehnané detaily, ale s tím musíte u teenage sitcomu počítat. Nicméně pokud se chcete pozitivně naladit, tak v tom tento seriál určitě nezklame. Není z dílny Disney, což by se vám mohlo vybavit jako první, ale od Nickelodeon, kde běží od 27. 3. 2010. Nyní se natáčí a vysílá třetí sezona. Každý díl má cca 23 minut a dosud bylo odvysíláno 41 epizod. Občas trochu příliš hlučný, ale vtipný a neotřelý, neurazí a v současné době nejoblíbenější a nejúspěšnější seriál od Nickelodeon. Můžu jedině doporučit!

Úvodní titulky (s písničkou Make It Shine)

Make It Shine - vystoupení Tori v první epizodě

TV Promo


Beyoncé - Love On Top

31. march 2012 at 7:37 | Markéta |  HUDBA
Určitě znáte ten pocit, kdy vám některá písnička prostě ne a ne ven z hlavy. Stejný pocit mám, když si poslechnu Love On Top od Beyoncé. Je pozitivní, neuvěřitelně zazpívaná a to postupné gradování výšek je geniální. A mimochodem i klip se mi líbí. Určitě si poslechněte. :-)


Quotes #6

31. march 2012 at 7:16 | Markéta |  CITÁTY
*
We ask ourselves, Who am I to be brilliant, gorgeous,talented, fabulous? Actually, who are you not to be? -
Marianne Williamson
*
Losers quit when they're tired. Winners quit when they've won. - Unknown
*
Why compare yourself with others? No one in the entire world can do a better job of being you than you.
*

In Dreams (The Lord Of The Rings)

30. march 2012 at 23:34 | Markéta |  HUDBA
Už jsem psala, že jsem si z poslední čtvrteční hodiny zpěvu odnesla na trénink novou písničku - Moj Boze z Bathory. A teď tu mám ještě novou písničku z úterní hodiny. Zpívala jsem tuhle překrásnou písničku z Pána Prstenů. Melodii určitě znáte, možná nevíte, že k tomu jsou i slova. Každopádně je ten text nádherný, nemyslíte? Zpívám tuhle písničku strašně ráda. A přemýšlím, že Pána Prstenů jsem už delší dobu taky neviděla. Není v pondělí na Nova Cinema? :-)))) Anebo že bych se podívala už o víkendu? ;-)


In the veiling of the sun we will walk in bitter rain

30. march 2012 at 23:04 | Markéta |  DENÍK
Ahoj! Budu pokračovat v tradici a začátek článku budu věnovat - jak jinak - počasí. Ale tentokrát není stěžování na místě, právě naopak. Jaro je v plném proudu, sluníčko hřeje a mně přispívá ke skvělé náladě. Konečně je čas na mnoho změn, které jsem si plánovala. Teď je dodržet ;-)
V poslední době se to tu snažím zásobovat články a doufám, že jsou aspoň trochu zajímavé. Chtěla bych, aby tu bylo všechno, co pro mě něco znamená a s čím bych se chtěla podělit. Filmy, osobnosti, knihy, písničky, brzo doufám začnu i se zveřejňováním vlastních textů písniček, které píšu.
Tento týden byl skvělý. V pondělí jsem byla konečně na jarních nákupech a našla nějaké hezké kousky do šatníku. :-) Největší radost mám asi z červeného trička s Marylin, které dokonce měli v obchodě poslední, prý o něj byl velký zájem! Na konci článku jsou fotky některých věcí, které jsem si pořídila.
Všeobecně musím říct, že jsem naprosto nadšená módními trendy na tuto sezonu. Ne snad, že bych si mohla dovolit koupit všechno, co se mi líbí, ale vypadá to všechno skvěle. Mé oblíbené pastelové barvy, květinové vzory, inspirace v 50. letech apod. bych mohla vyjmenovávat dál - vypadá to všechno náramně.
Minulé pondělí jsem se dívala na ČT2 na film Absolvent z 60. let, na který jsem četla velmi pozitivní recenze. Dustin Hoffmann tam hraje nerozhodného, sebe hledajícího a do světa dospělých vstupujícího mladíka. Hodně zkráceně řečeno. Bohužel mě film nijak nezaujal, ani herci mi nepřišli věrohodní a není v tom nic osobního. Holt tohle asi nebylo pro mě. Jediné, co se mi líbilo byla hudba od dua Simon & Garfunkel. Možná o tomto filmu ještě napíšu.
Včera mi udělala obrovskou radost dvouhodinovka 'hudebky v angličtině' osmou a devátou hodinu. Minulý čtvrtek jsem tam nebyla a když jsem přišla, viděla jsem na projektoru, že mají z minula rozjetý film, ale na tom místě, kde byl pozastavený jsem nepoznala, který to je. K mé obrovské radosti se dívali na Tenkrát na Západě. Takže chápete - můj milovaný film - krásně strávená dvouhodinovka, co lepšího si přát. Profesorka se ještě ptala na detaily z minula, kdy se začali dívat, ptala se na hudbu, děj a postavy, ale většinou jsem jí odpovídala já (která jsem tam minule nebyla). Jasně že tak poznala, že to znám, tak jsem si aspoň polepšila, no ne? ;-) Trochu doufám, že budeme i na tento film psát recenzi, stejně jako na My Fair Lady. Zkrátka samé dobré filmy v tomto předmětu. ;-)
Ze čtvrtečního zpěvu jsem si také odnesla na trénování novou písničku, kterou se už nemůžu dočkat, až začnu trénovat. Je to Moj Boze od Katky Knechtové z filmu Bathory. Myslím, že ji asi budete všichni znát. Ty nové hodiny zpěvu mě opravdu baví, navíc moje učitelka má opravdu neuvěřitelnou energii a vždycky dokáže pozitivně naladit. ;-)
Zítra ráno se chystám zkouknout film '12 rozhvěvaných mužů'. Na csfd je to hodně oblíbený film s velmi kladnými recenzemi. Je to další exemplář do mého maratonu starých filmů, černobílý, v hlavní roli Henry Fonda. Vše je rázem jasné, že? :-) Potom plánuju začít se seriálem Victorious, což je seriál, kde hraje mj. i Ariana Grande.

Tak to bude vše, ještě tu jsou ty fotky. Mějte se krásně a doufám, že se všichni těšíte na Velikonoční prázdniny!


Aerosmith - Pink

30. march 2012 at 16:14 | Markéta |  HUDBA
Těm z vás, kteří mě trochu znáte, bych asi ani nemusela vysvětlovat, proč bych tuhle písničku mohla snadno pojmout za svoji hymnu :-) Na druhou stranu dokážu pochopit, proč někteří rockeři považují tohle za jakýsi omyl v repertoáru Aerosmith. Viz moje mamka, která má tuto kapelu hodně ráda. :) V neděli jsme poslouchaly Best Of Aerosmith na Očku, což vysílali u příležitosti narozenin Stevena Tylera (26. 3.). Ale zpátky k podstatě věci. Proč tuhle písnčku miluju? Jsou to Aerosmith, má skvělou melodii, je vtipná, skvěle podaná a prostě a jasně - je růžová :-). Nesuďte mě a poslechněte si ;-).


Mariah Carey

30. march 2012 at 10:43 | Markéta |  OSOBNOSTI
Jako další jsem do rubriky o osobnostech vybrala Mariah Carey.

Mariah se narodila 27. března 1970. Vyrostla v Huntingtonu na Long Islandu. Její matka je Patricia Carey, operní mezzosopranistka a učitelka zpěvu irského původu a otec má kořeny v Jihoafrické republice a Venezuele. Kvůli této rasové smíšenosti byla ona i její rodina často rasisticky napadána, což vedlo k rozvodu rodičů, když byly Mariah 2 roky a což Mariah ovlivnilo tím způsobem, se často uzavírala do sebe a našla záchranu v hudbě. Její maminka objevila její talent, když ji Mariah začala napodobovat, zatímco ona nacvičovala operu Rigoletto. Pak se rozhodla jí dávat lekce zpěvu. Mariah navštovala školu Harborfields High School, ale škola ji nebavila, nechtěla se učit a mnohem radši skládala písničky nebo zpívala s přáteli její maminky jazzové písničky.


Po maturitě se Mariah s několika kamarádkami odstěhovala na Manhattan. Pracovala jako servírka a často si hledala nová místa, protože byla uměla být dost tvrdohlavá a svérázná. Pokračovala ale ve skládání písniček a získala místo vokalistky u zpěvačky Brendy K. Starr, která potom její demo předala na jedné párty producentovi Sony Music Tommy Mottolovi, který si její hlas okamžitě zamiloval a rozhodl se ji vyhledat. Tak v roce 1988 Mariah podepsala smlouvu. V roce 1990 vychází její debutové album, které ji okamžitě díky její dokonalé pěvecké technice a rozsahu vyšvihlo mezi nejuznávanější zpěvačky. Hned v roce 1991 vydává druhé album Emotions. Její singly trhají rekordy ve všech žebříčcích a hitparádách.


Třetí album Music Box (1993) je od předchozích o poznání jemnější a pomalejší. Mizí soulové a gospelové prvky, album představuje spíš střední proud popu, ale hlavně singl Dreamlover, kterým Mariah vyjádřuje svůj zájem o skládání hudby, která se má více orientovat do taneční hudby, R'n'B a hip-hopu a také hymna jejích fanoušků Hero. V roce 1994 vychází její vánoční album s nesmrtelným megahitem All I Want For Christmas Is You. S dalším albem Daydream Mariah stále více míří k hip hopu a to se nelíbí Sony Music, ani jejímu manželovi Tommymu Mottolovi. Nicméně singl z alba Fantasy, ve kterém měla Mariah skladatelsky a producentsky naprostou volnost, kterou si u Sony vydobyla, následoval úspěchy předchozích singlů. Stejně tak třeba singl Always Be My Baby. Kvůli osobním i profesním neshodám se Mariah rozvádí s Tommym a na příštím přelomovém albu Butterfly má zatím jako producentka největší podíl vůbec. Často označované za kontroverzní, ale přesto velmi vydařené album však slaví další velký úspěch.


V roce 1998 Mariah vydává kompilaci no. 1 hitů s několika novými písněmi, včetně duetu s Whitney Houston, se kterou se staly i dobrými přítelkyněmi. O rok později vychází album Rainbow s hitem Heartbreaker. S tímto albem Mariah končí u Sony Music a pokračuje sama svou cestou. Následuje však rok 2001 a film Glitter a jeho soundtrack, který byl veřejností velmi špatně přijat. To Mariah srazilo na kolena a musela si kvůli psychickému zhroucení dát pauzu. Vzchopí se však rychle a v roce 2002 vydává album Charmbracelet. Ani to nepřinese výraznější úspěch, protože neúspěch Glitteru stále ještě neodezněl.


Mariah si tedy bere více času a vrací se až v roce 2005 s albem The Emancipation Of Mimi, a to ve velkém. Singl We Belong Together je po dlouhé době její další jedničkou a Mariah dokonce po mnoha letech vyhrává cenu Grammy. Úspěšné je i další album E=MC2, s hity jako Touch My Body, Bye Bye nebo Stay In Love. Neméně úspěšné je i album z roku 2009 Memoirs Of An Imperfect Angel. V roce 2010 Mariah vydává své druhé vánoční album a Oh Santa je jejím dalším velkým vánočním hitem. V roce 2011 se Mariah narodí s jejím manželem Nickem Cannonem dvojčata Monroe a Moroccan. Její čas přichází o Vánocích, kdy vydává duet All I Want For Christmas s Justinem Bieberem a duet s Johnem Legendem When Christmas Comes. Na rok 2012 plánuje nové album, které se má prý inspirovat jejími prvními třemi alby. Tak jsme zvědaví.


Nemám vůbec ponětí, jak dlouho Mariah znám. Její písničky slýcháte pořád a všude a třeba si to ani neuvědomíte. Já jsem od ní dlouho několik znala, především z toho dřívějšího repertoáru a líbily se mi, i když ne nijak převratně. Nicméně i tak jsem měla k Mariah jako zpěvačce vždy velký respekt. Takový hlas se jen tak nerodí. Ale co se pamatuju mi byla od pohledu vždycky nesympatická a přišlo mi, jako by pořád něco jen hrála a to velmi špatně. Takové jsou aspoň moje vzpomínky na dobu ještě před několika měsíci. Potom jsem jednou v září uklízela a neměla co poslouchat, a tak jsem si 'jen tak z hecu' stáhla CD Mariah. Jelo mi pořád dokola a vlastně jsem ho zprvu ani tak nevnímala, ale hlavně že jsem při uklízení neměla ticho. Jenže časem se mi písničky na tom CD začínaly postupně líbit a já sháněla další. Především z toho staršího repertoáru a postupně jsem zjišťovala, že "Mariah z první poloviny 90. let" mi není až tak nesympatická.


Ale nedalo mi to. Četla jsem na ni komentáře na YouTube, další různé články v médiích, na webech fanoušků a dozvídala se o ní čím dál více. Pak jsem se jednou podívala na video z dob pozdějších a najednou se divím - kde je ta nesympatie? Prostě se stalo, že mi přestala být tak protivná a dokonce jsem ji začala mít ráda. Zjistila jsem, že Mariah, jaká opravdu je, skutečně pomalu přichází řekněme až s Fantasy. Samozřejmě je jen jedna Mariah, ale dříve, protože neměla zkušenosti se showbussinesem nechala jiné, aby o její kariéře a image rozhodovali. Samozřejmě si vždycky skládala své písničky, ale Sony je i tak upravovalo tak, jak se hodilo jim. Udělalo z ní elegantní zpěvačku v dlouhých róbách a to Mariah nechtěla. Když potom konečně získala volnost, lidem ta původní póza chyběla a proto se nedokážou smířit, že Mariah chtěla být víc pop star, začala dělat více taneční hity a... mám-li být upřímná, nosila méně oblečení. :-) Každý má nějakou povahu a když se v tom ona cítí dobře, nechte ji dělat, co ona uzná za vhodné a v čem se cítí dobře. Opravdu nemůžu vystát komentáře typu "Chybí mi stará dobrá Mariah, nesnáším Mimi" a podobně. Mariah je jen jedna, tak se s tím smiřte, každý se v kariéře posouvá určitým směrem a každý musí vylézt z počáteční nejistoty a každý si dříve nebo později najde své místo. A těm, co říkají, že se chová jako diva - to je právě kvůli těm, co jí takhle nadávají. Jenže takovíhle lidé si to odmítají přiznat. Mariah je sakra chytrá na to, aby se jimi dala pokořit a dělá si z nich zatracenou srandu. A my fanoušci s ní.


Když nad tím přemýšlím, tak jsem se nechala prostě strhnout masou lidí, kteří o ní řikali špatné věci. Že se změnila, že je nafoukaná, že ztrácí fanoušky. Ztratila ale jen ty fanoušky, kteří měli rádi faleš Sony a myslím, že Mimi tohle určitě nevadí. Je dost chytrá na to, aby věděla, komu věřit a komu ne.


Dneska Mariah odivuju. Za to, jak se dokáže sama poprat s nepřízní a znovu zazářit. Za to, jak je vstřícná ke svým fanouškům. Viděla jsem videa, kde se zastaví s davem lidí a všem se podepíše nebo v jednom z videí na jejím YouTube kanálu jela po Vánocích New Yorkem a zastavila auto kvůli jedné fanynce a popovídala si s ní. Rozhodně není sebestředná a snaží se pomáhat druhým. Ano, má ráda luxus a je ráda, když má nadbytek, ale když byla malá, neměla skoro nic, tak jí to přejte. Každý máme své vady a zlozvyky. Když někdy vidím jistá videa ze začátku 90. let často se mi stává, že v jejím chování nevidím žádnou změnu, o které tolik lidí mluví. Kde je potom chyba? Ano, je sebevědomá a podle toho se také chová, ale bez tohoto sebevědomí by se nedokázala dostat tam, kde je. Mariah opravdu věřila, že se stane zpěvačkou a věděla, že nebude jen tak někdo. Chtěla bych vidět, kolik lidí si je svou budoucností takhle jistých, jestliže vynikají nad ostatními.


Mariah dělá skvělou hudbu a má úžasné nové nápady. Má pro hudbu opravdu cit a všechno si píše sama, což je od ní ohromná práce. Už 20 let má kariéru zpěvačky a stále má nové a nové nápady, které sbírají úspěchy. Umí si se svým hlasem hrát natolik, že vždycky zní trochu jinak, což považuju za zajímavý klad. Umí se svým hlasem opravdu neuvěřitelné věci. A díky tomu všemu je už 20 let v popředí mainstreamu a může být příkladem pro mnoho hvězd. Je neuvěřitelně těžké udržet se vysoko v tomhle odvětví hudby takhle dlouho. Klobouk dolů.


Takže abych to ukončila. Ano, nenáviděla jsem ji a teď patří k mým vzorům a nejen hudebním. Příště nebudu dávat na hlas davu a raději se sama přesvědčím, jak se věci mají. A možná, že snad tímhle článkem přesvědčím i některé z těch, kteří třeba měli na začátku na Mariah stejný názor jako já. :-)


Dracula (1931)

26. march 2012 at 12:31 | Markéta |  FILMY & SERIÁLY
DRACULA
Horor/Drama/Fantasy
USA, 1931, 75 min
Režie: Tod Browning
Obsazení: Bela Lugosi, Helen Chandler, David Manners, Dwight Frye, Edward van Sloan...

Dracula z roku 1931 je první filmové zpracovaní tohoto slavného příběhu od Brama Stockera. Kdo by neznal obávaného upířího hraběte Draculu z tajemné a mystické Transylvánie a doktora Van Helsinga? Mnoho z vás by si možná nejdřív řeklo, že tak starý horor musí být dneska už dávno překonaný, ale chyba lávky. Kam se hrabou počítačové efekty? Stačí černobílé plátno, které jen podtrhuje ponurou atmosféru a několik mrazivých strnulých pohledů hraběte Draculy a jeho obětí a je to tu. Tento film ostatně stojí na úžasném hereckém výkonu Draculy Bely Lugosiho a jeho upřeně zírajících očích. Záběr pouze strnulého obličeje hraběte se zářícíma očima a kolem pouze tma je ve filmu několikrát a dokonce ho občas i můžete předpokládat, ale mně osobně ten pohled vždycky vyděsil. Atmosféra je napjatá a tajemná. Líbily se mi také postavy Renfielda, doktora Van Helsinga a Míny. Jediné, co mě hned v začátku trochu překvapilo, byla hudba z Labutího jezera při úvodních titulkách. Potom se tam ale už neobjevila.
Můžu vám tento horor rozhodně doporučit. Není to ani tak dlouhé a zážitek budete mít určitě.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Design #5

24. march 2012 at 18:46 | Markéta |  BLOG
Černé už na mě zkrátka bylo příliš, a tak jsem narychlo nastavila něco barevnějšího. :-) Není to tentokrát žádná sláva, ale líbí se mi kombinace fialové a žluté. Původně jsem chtěla najít něco old school, 50. léta, vintage, ale pak nebyl čas. Doufám, že se vám aspoň trochu líbí ;)


Quotes #5

24. march 2012 at 7:14 | Markéta |  CITÁTY
*
Today is the first day of the rest of your life. Enjoy it!
*
The only person you should try to be better than, is the person you were yesterday. - Unknown (from little-wonders.blog.cz)
*
I am where I am because I believe in all possibilities. - Whoopi Goldberg
*
I'm not my hair, I'm not this skin, I'm not your expectations no. I am not my hair, I am not this skin.. I am the soul that lives within.
*