Céline Dion

23. march 2012 at 10:28 | Markéta |  OSOBNOSTI
Další z mých nejoblíbenějších osobností a hudebních a životních vzorů je Celine Dion.

Celine Marie Claudette Dion se narodila 30. března 1968 v Repentigny v Quebecku do velké a hudebně založené rodiny z předměstí Montrealu - Charlemagne. Je nejmladší ze čtrnácti dětí! Už odmalička ráda zpívala pro svou rodinu a později v rodinném baru. Když ten poté vyhořel, Celine tak dlouho plakala, až se rodina rozhodla pro ni najít manažera, který by jí organizoval vystoupení po okolí. Celine tak dostala i možnost nahrát demo, které její bratr poslal manažerovi Renému Angélilovi, jejímu pozdějšímu manželovi. René byl hlasem tehdy dvanáctileté Celine tak okouzlen, že se jí okamžitě ujal.


V roce 1981 Celine vydala svou první francouzsky nazpívanou desku La Voix Du Bon Dieu, okamžitě se stala hvězdou v Quebecku a pokalo ji i několik mezinárodních úspěchů, například velký úspěch singlu D'amour ou D'amitié ve Francii či vítězství na hudebním festivalu v Japonsku.


V roce 1987 přichází zlom v její kariéře, kdy vydává své již osmé frankofonní album Incognito, které se od předchozích alb liší mnohem současnějším zvukem a modernějším stylem. Poté se Celine rozhodne začít se učit anglicky, aby mohla dobýt celý hudební svět. S novou hudbou se vrací v roce 1990, kdy vychází její první anglicky zpívané album Unison s hitem Where Does My Heart Beat Now. Další velký zlom přichází s písničkou Beauty And The Beast s Peabo Brysonem. Vydává anglické i francouzské desky a její hity začínají dobývat celý svět a Celine se dostává mezi nejuznávanější a nejprodávanější zpěvačky. V roce 1995 zaznamená fenomenální úspěch s francouzským albem D'eux, což je nejprodávanější frankofonní album v historii.


O rok později vychází její nejúspěšnější album Falling Into You, kterého se prodalo přes 32 milionů kusů po celém světě. V roce 1997 si Celine na nové desce Let's Talk About Love zazpívá duet s svým idolem Barbrou Streisand a zapíše se do srdcí všech legendární písničkou My Heart Will Go On k filmu Titanic. V roce 1998 vydává vánoční album a v roce 1999 vychází kompilace A Decade Of The Song, propagovaná dalším hitem That's The Way It Is. Po úspěšné dekádě si Celine chce odpočinout a na chvíli zmizí ze světel reflektorů. Ale splní se jí velké přání, když se jí v lednu 2001 narodí syn René Charles.


V roce 2002 se vrací s úspěšným albem A New Day Has Come a startuje pětiletou koncertní šňůru v Las Vegas. Po ní koncem roku 2007 vydává alba D'elles a Taking Chances a následujícího roku se vydává na úspěšné světové turné. Po turné ji potkává další rodinné štěstí, kdy porodí dvojčata Eddyho a Nelsona. Předtím však měla i několik smolných potratů. V roce 2011 se Celine vrací do Las Vegas. Chce zůstat na jednom místě, aby se mohla dostatečně věnovat i rodině a výchově dvojčat. Její koncerty ve Vegas zaznamenávají rekordní výdělky, což jen potvrzuje, že Celine rozhodně není jen hvězda, která nejvíce zářila v 90. letech, ale stále jedna z největších a nejobdivovanějších stálic. Na rok 2012 Celine plánuje vydání nového anglického i francouzského alba.


Celine znám co se pamatuju. Jak by také ne, narodila jsem se jen chvíli před vypuknutím fenoménu jménem Titanic. Ale vídávala jsem ji v televizi už i předtím, než jsem si zapamatovala její jméno. Mám matné vzpomínky, že ji vidím, jak stojí před zrcadlem a kartáčuje si vlasy, tedy klip "It's All Coming Back..." (1996-97). Čím jsem si však jistá je to, že když v roce 1997-98 v televizi neustále hráli videoklip "Tell Him," tedy duet s Barbrou Streisand, tak jsem ho nesnášela. Jak písničku, tak i klip. Nyní mi to připadá směšné, jelikož důvodem mé nenávisti byla Barbra. Byla mi strašně nesympatická (což už dnes rozhodně a naštěstí neplatí), a tak jsem vnímala jen to, že to zkrátka celé nenávidím a Celine jsem v potaz nebrala. Dnes se dívám na videoklip a skoro slzím nad sílou tohoto duetu a nad krásným přátelstvím, které je mezi Cel a Barbrou v klipu vidět. Ostatně, tenkrát jsem ještě Celinino jméno neznala. To přišlo až s videoklipem "My Heart Will Go On." Byly to jediné čtyři minuty, kdy jsem dokázala sedět v klidu a jen jsem zírala na hnědookou princeznu na obrazovce s kouzelným hlasem, která stojí u zábradlí lodi. Jsou to skvělé vzpomínky. Písničku jsem si i zpívala doma a jelikož jsem neuměla anglicky, tak jsem to zpívala jakýmsi vlastním jazykem, ale byly mi čtyři. ;-)


O Celine jsme doma pořád mluvili. Moc jsem si ji tenkrát oblíbila. A od té doby je moje oblíbená zpěvačka. Tak to bylo dlouhou dobu, ale časem, jak se člověk vyvíjí a dostává rozum, tak jsem si uvědomovala, že Celine pro mě už není jen ta princezna na lodi, ale můj obdiv a respekt k ní rostl a začala jsem si jí vážit čím dál více, až se stala mým vzorem. Později jsem ji měla možnost poznat (prostřednictvím internetu) i jako osobnost. A opět mě ohromila. Byla zábavná a svá. Opravdu si na Celine vážím toho, že ji sláva nezkazila a už 30 let nás bez skandálů a jiných hvězdných manýrů obohacuje svou hudbou a láskou, kterou všem fanouškům rozdává. Celine je svým fanouškům věrná, a tak myslím budu mluvit za všechny nás fanoušky, že i když třeba Celine neznáme osobně, cítíme s ní zvláštní pouto, je jako součást rodiny, stejně jako ona bere svou fanouškovskou armádu jako svou rodinu a při každé písni vidíte, cítíte a slyšíte, že je tu pro nás. Celine má dvě rodiny - tu opravdovou, kde je milující manželkou, matkou, dcerou, sestrou, tetou atd. a tu druhou, nás fanoušky, které nezanedbává a dává nám víc, než co bychom byli i očekávali. Má dveře otevřené pro všechny z nás. Je opravdu skvělá osobnost. A tím to stále nekončí. Mám na ní ráda její stálost, věrnost, upřímnost a také cílevědomost a bystrost. Ví přesně, co chce a jde si za tím. Neměla to vždy lehké a život pro ni připravil chvíle štěstí a vítězství, ale také ji mnohokrát srazil na kolena. Celine je ale silná a vždy se s nepřízní dokázala poprat se ctí. Cením si na ní také toho, že nezapomněla, odkud přišla a kde má své kořeny.


Celine je opravdu jedna z mála osobností, které si svou popularitu opravdu zaslouží. Je důkazem, že zářit můžete i bez různých skandálů a jiného upozorňování na sebe. Bulváry mohou napsat cokoliv, ale my fanoušci víme své. Je to opravdu inspirativní osobnost a mnoho celebrit i obyčejných lidí by si z ní mohlo brát příklad. U Celine krásně vidíte, že pokud je váš sen opravdový a chcete na něm pracovat za jakoukoliv cenu, stane se skutečností a nic není nemožné.


Je to skvělá osobnost s nejen obdivuhodným hlasem, ale také obdivuhodnou vůlí a duší. Doufám, že některé z vás třeba přesvědčím, že prostě stojí za to být fanouškem Celine Dion!

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 valleria valleria | Web | 26. march 2012 at 18:15 | React

Od Celine znám a miluji spousty a spousty písniček. Je úžasná!

2 Celinka1 Celinka1 | Email | Web | 18. june 2012 at 20:07 | React

Úžasné fotografie a ten životopis :-) ♥ Miluju ty malinký dovjčátka ♥ a vůbec její rodinu.. I ♥ Celine ! :-)

3 vintage bride gowns vintage bride gowns | Email | Web | 17. january 2013 at 10:22 | React

This is getting a bit more subjective, however this is a great blog. keep up the good work.
http://www.movedress.com

4 wedding dresses cheap wedding dresses cheap | Email | Web | 17. january 2013 at 10:48 | React

You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be actually something which I think I would never understand. It seems too complex and extremely broad for me. I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!
http://www.movedress.com/prom-dress-function-occasion.html

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama