War Horse (2011)

11. march 2012 at 14:03 | Markéta |  FILMY & SERIÁLY
Přemýšlela jsem, jakým filmem otevřít tuto rubriku. Někteří z vás možní ví, že mým vůbec nejoblíbenějším filmem je Titanic, ale řekla jsem si, že o něm napíšu až po náštěvě obnovené premiéry ve 3D, takže budu mít čerstvé dojmy ;-). A tak jsem se tedy rozhodla začít filmem, který byl mým velkým favoritem na letošním předávání Oscarů a který mě naprosto okouzlil. War Horse.

WAR HORSE
Drama/Válečný/Historický
USA, 2011, 146 min
Režie: Steven Spielberg
Obsazení: Jeremy Irvine, David Thewlis, Emily Watson, Tom Hiddleston, Celine Buckens...
* 6 nominací na Oscara - Nejlepší film, Kamera, Výprava, Hudba, Zvuk, Zvukové efekty

Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert (Jeremy Irvine) a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť na pozadí velké války. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel a přivedl ho zpátky domů. (csfd)

O tomto filmu jsem se poprvé dozvěděla v hodině angličtiny, kde o něm byl článek v časopise Bridge. Nejdříve jsem si říkala, že to bude nějaký typický průměrný film se zvířecím hlavním hrdinou. Ale přeci jenom mi vrtalo hlavou těch šest nominací na Oscara. V tom muselo něco být. A tak jsem neodolala a rozhodla se na film podívat. Naprosto mě uchvátil. Ano, tento film stojí z velké části na zvířeti, jehož příběh vás sám o sobě hned chytí na srdce, ale to zdaleka není všechno. Hned ze začátku mě fascinovala kamera a prostředí filmu, které mě nepřestalo okouzlovat až do konce. Díky tomu v sobě film nese takovou tu tajemnou linku, která na vás dýchá v každém záběru. Opravdu tu není jediný špatný střih. Atmosféru filmu dokonale podkresluje hudba, což je další aspekt, který zde sahá hodně vysoko. Potěšili mě také herci. Jeremy Irvine se zařadil k mým oblíbencům a získala si mě také Celine Buckens v roli francouzské venkovské dívky, která pomůže Joeymu se schovat před Němci. Můj obdiv také patří samotnému Joeymu. Respektive těm čtrnácti koním, co ho hráli. :-) Nevím, jestli můžu v případě koně mluvit o hereckém výkonu, ale i tak to byl krásný výkon. Musí být neuvěřitelné těžké pracovat se zvířaty pro film. Ta zvířata nechápou, o co vlastně jde, ale výsledek je neuvěřitelný, přesvědčivý až dojímavý. Film trvá 146 minut, tedy může se vám na první pohled zdát dlouhý, ale tohle herecky a audiovizuálně dokonalé dílo vás dokáže tak vtáhnout do děje, že si ani neuvědomíte, jak to letí.
Můžu všem doporučit. Tento kůň i film si vás prostě získá od prvního okamžiku. A rozhodně jej mohu zařadit ke svým nejoblíbenějším.


imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 valleria valleria | Web | 18. march 2012 at 12:10 | React

O filmu jsem poprvé "slyšela", když jsem si ve školním anglickém časopise Bridge vyplňovala přípravná cvičení k maturitě :D  A docela mě to přitom zaujalo, možná se na to jednou podívám.

2 cheap flower girl dresses cheap flower girl dresses | Email | Web | 17. january 2013 at 17:24 | React

I'm wondering now if we can talk about your sites statistics - search volume, etc, I'm trying to sites I can buy adspace through - let me know if we can talk about pricing and whatnot. Cheers mate you're doing a great job though.
http://www.movedress.com/bridesmade-dress-function-occasion.html

3 prom evening dresses prom evening dresses | Email | Web | 17. january 2013 at 18:36 | React

She was two thirds married once. What do you mean? Well, she turned up, the Minster turned up, but the groom didn't!
http://www.movedress.com/bridesmade-dress-function-occasion.html

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama