Okno do dvora (1954)

21. may 2012 at 14:47 | Markéta |  FILMY & SERIÁLY
REAR WINDOW
Mysteriózní/Thriller
USA, 1954, 112 min
Režie: Alfred Hitchcock
Obsazení: Henry Fonda, John Fiedler, Lee J. Cobb, Ed Begley, E. G. Marshall, Edward Binns, Jack Warden, Martin Balsam, Jack Klugman, Jiří Voskovec, Joseph Sweeney, Robert Webber
* 4 nominace na Oscara - Režie, Kamera, Zvuk, Scénář

Fotograf Jeffries (James Stewart) je kvůli zlomené noze odkázán na kolečkové křeslo. Jeho společníkem se v dlouhých chvílích stane okno vedoucí přímo do dvora, odkud má Jeff výhled do bytů svých sousedů. Sledování osudů nájemníků z protějšího domu ho pohltí natolik, že začne podezřívat jednoho z nich z vraždy své manželky. Jeffries se spolu se svou elegantní přítelkyní (Grace Kelly) pustí do odhalování zapeklitě složitého řetězce událostí... Událostí vedoucích k senzačnímu a strhujícímu konci. (oficiální text distributora)

Okno do dvora byl třetí Hitchcokův film, který jsem viděla a opět nezklamal. Je to zajímavý snímek, který mimo dobře hrající a sympatické hlavní představitele zobrazuje běžný každodenní život lidí s různými příběhy, které je zajímavé sledovat. Film není možná tak akční, to spíše až ke konci, zato se nese takovou plíživou atmosférou, kdy čekáte, co se kde vynoří. Plíživou rozhodně nechci říct, že se film vleče, kdyby to třeba někomu špatně vyznělo. James Stewart svou roli zahrál výborně až mě překvapilo, jak jsem ke konci s jeho postavou cítila. Ve filmu mě také okouzlila Grace Kelly a její roztomilý herecký projev. Zvraty jsou jako obvykle překvapující, závěr nečekaný. Nechybí tu ani humorné chvilky, scénář a dialogy jsou opravdu špičkové. Délka přijatelná, ne moc dlouhá na to, abyste se začali nudit a ne moc krátká aby tam něco chybělo. Takže pokud máte náladu na špehování sousedů a trochu napětí, určitě sáhněte po tomto vydařeném kousku.


image host image host image host image host image host image host image host image host image host image host
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 uwusinarajen uwusinarajen | Email | 12. september 2018 at 18:50 | React

http:/// - .ankor <a href="http:///">.ankor</a>

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama