Rebel bez příčiny (1955)

28. may 2012 at 16:12 | Markéta |  FILMY & SERIÁLY
REBEL WITHOUT A CAUSE
Drama/Romantický
USA, 1955, 111 min
Režie: Nicholas Ray
Obsazení: James Dean, Natalie Wood, Sal Mineo, Ann Doran, Corey Allen, Rochelle Hudson, Dennis Hopper, Nick Adams, Peter Miller, Nicholas Ray, Nelson Leigh
* 3 nominace na Oscara - Herec VR - Sal Mineo, Herečka VR - Natalie Wood, Námět


Nejsou to už děti, a přesto touží po pochopení a lásce svých rodičů...

Film se zaměřil na svět problematické dospívající mládeže, která nemůže najít kvůli chybějícímu zázemí své místo ve světě kolem. Citová otupělost a zločinnost těchto stále ještě dětí je tu ukazována jako důsledek naprostého nepochopení rodičů, kteří nedokáží překročit hranice svého světa a naslouchat svým ratolestem.

Po přestěhování rodiny do LA se Jimovými novými přáteli stanou ustrašený mladík Platón a krásná Judy. Ve škole vládne gang Buzze Gundersona, který vyzve nově příchozího Jima k souboji - závodu v ukradených autech. Závod tkví v jízdě proti hraně útesu a v co nejpozdějším vyskočení před pádem auta. Jim včas vyskočí, Buzz se však v autě zasekne a následnou havárii nepřežije. Jim má výčitky svědomí, ale na nátlak rodičů se udat na policii nejde. Utíká z domu a potkává Platóna s Judy, kteří ho přišli varovat před pomstou Buzzova gangu. Všichni tři se ukryjí v opuštěné vile a nezbývá než čekat, jestli jako první zvítězí pomstychtivý gang, policie nebo přátelství a láska. Film byl zpracován na základě sociologických studií a po uvedení do kin se stal kultem pro tehdejší dospívající generaci. James Dean se stal, zejména po své tragické smrti v roce 1955, idolem.

Bylo zajímavé nahlédnout do života 50. let. Na druhou stranu si myslím, že to tvůrci chtěli až moc přibarvit, co se násilí a revolty týče. Ovšem jak by potom film dokázal udržet pozornost, to je druhá věc. Film mě bavil a nevlekl se, občas se mi některé detaily nelíbily, jindy mě zase film pohltil, ale všeobecně jsem se u něj bavila a utekl mi rychle. Tehdy šestnáctiletá Natalie Woodová se mi ve své roli moc líbila, James Dean je vážně fešák a svou roli rozervance zahrál dokonale po všech stránkách. Pokud tedy máte volné odpoledne, určitě nebudete litovat.image host image host image host image host image host

 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 MirkaLido MirkaLido | Email | Web | 26. july 2018 at 22:01 | React

Peels can help to escape from most old amendments of the skin cover. exfoliation efficient at any age, adapted for skin of any type. After non-traumatic exfoliation disappear minor wrinkles, epidermis turns out smooth, without wrinkles. Regeneration – 3 days. an Average peeling effectively copes wrinkles (expression, age, smoothing hardly noticeable scars, eliminates age spots.
Recovery – 7 days. Deep peeling performing in the beauty clinics. This is maximum effective operation, but requires long period regeneration – about four weeks.
<a href=http://chemicalpeel.in/chemical-peel>benefits of a chemical peel</a>

2 KulGess KulGess | Email | Web | 15. august 2018 at 23:35 | React

Pokrasnenie armpit brings discomfort, aches. to Postpone trip in the hospital cannot be. Lump under the muscle cavity may become dangerous illness. But often it is consequences frequent use antiperspirants, violation conditions personal hygiene, increased sweating. Inflammation causes narrow clothing, infected razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>large lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump becoming warm? This is the boil that should cut from the surgeon, next drink antibiotics. first stage treat lotions, anti-inflammatory drugs. When the ailment switched to second stage, shown surgery.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama